Vademecum wiedzy na temat Elektronicznego Postępowania Upominawczego EPU

Vademecum wiedzy na temat Elektronicznego Postępowania Upominawczego EPU

Mówi się, że wprowadzenie narzędzia Elektroniczne Postępowanie Upominacze (EPU) bardzo mocno zrewolucjonizowało współczesną branżę prawniczą. Zwłaszcza w gałęzi windykacyjnej. To przecież tam coraz częściej można spotkać się z innowacyjnym prowadzeniem spraw zdalnie. E-Sąd stanowi nowoczesną platformę, ale na czym dokładnie polega usługa EPU? Wyjaśniamy. Już teraz zapraszamy do lektury poradnika, w którym rozkładamy na czynniki pierwsze funkcjonowanie sądu internetowego. Elektroniczne Postępowanie Upominawcze nie stanowi bowiem dla nas problemu!

Elektroniczne Postępowanie Upominawcze a zalety. Czy wychwalanie EPU to przesada?

W zdecydowanej większości przypadków opinie o sądach internetowych oraz o oprogramowaniu Elektroniczne Postępowanie Upominawcze są bardzo dobre. Czy może to wzbudzać podejrzenie? Absolutnie nie. Omawiane tutaj narzędzie całkowicie zrewolucjonizowało branżę, pozwalając tym samym prowadzić windykację zdalnie, bez dodatkowych kosztów i przede wszystkim w mocno przyśpieszonym tempie. EPU gwarantuje zauważalnie krótszy czas oczekiwania na rozpatrzenie sprawy z zestawieniu z klasycznym postepowaniem. Co więcej, nowoczesny e-sąd daje możliwość uiszczenia niższej opłaty (zaledwie 1,25% wartości przedmiotu sporu). Wśród wymiernych korzyści należy wymienić również brak obowiązku wstawiennictwa osobistego na rozprawie czy łatwy dostęp do dokumentacji sprawy – wszystko załatwiamy online!

Zobacz, jak działa EPU. Pomożemy Ci w windykacji zobowiązania całkowicie online

Elektroniczne Postępowanie Upominawcze EPU to w teorii bardzo proste w obsłudze narzędzie. Praktyka pokazuje nam jednak, że do sprawnego poruszania się po tym oprogramowaniu oraz do maksymalnego wykorzystania jego potencjału, niezbędna będzie pomoc specjalistów. Nasza AIF Kancelaria z siedzibą we Wrocławiu chętnie poprowadzi Twoją sprawę w EPU. Warto podkreślić, że usługa Elektroniczne Postępowanie Upominawcze została powołana do życia w celu szybkiego odzyskiwania należnych Ci pieniędzy. Jej celem jest uzyskanie nakazu zapłaty za pośrednictwem elektronicznych wniosków. Niestety, nowoczesny sąd internetowy nie zajmuje się wszystkimi postępowaniami windykacyjnymi. Te bardziej skomplikowane przekazywane są do fizycznej placówki. Masz problemy z klasyfikacją swojego problemu? Zapraszamy na konsultację!

Ta strona wykorzystuje cookies! Przeczytaj politykę prywatności i dowiedz się dlaczego to robimy. Akceptuję Polityka prywatności