Procedura wnoszenia pozwów o zapłatę w nowoczesnej formie elektronicznej to sprawny sposób na uporanie się z dłużnikiem, który nie chce dobrowolnie spłacić należności. Stworzyliśmy portal E-SĄD INFO z myślą o wszystkich, toczących nierówną walkę z dłużnikami. Jeśli Ty również masz problem z wyegzekwowaniem spłaty zobowiązań, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Nie musisz od razu udawać się do sądu stacjonarnego. Sprawę można załatwić elektronicznie, korzystając z nowoczesnej platformy, jaką jest E-SĄD z siedzibą w Lublinie. Zainteresowany?

Nasi prawnicy z chęcią wyjaśnią Ci, jak działa e Sąd oraz zajmą się wszystkimi formalnościami. Dzięki temu osoba, która zalega Ci ze spłatą długu, otrzyma wezwanie o zapłatę poparte oficjalnym nakazem zapłaty. To pierwsza próba polubownego porozumienia się z dłużnikiem. W sytuacji gdy ten, mimo żądania zapłaty, nie zdecyduje się zapłacić należności w ciągu 14 dni od doręczenia wiadomości, postępowanie przejmie komornik. Jeśli jesteś ciekaw tego, jak działa e sąd w praktyce oraz jakie sprawy można rozwiązać za jego pośrednictwem, skontaktuj się z nami.

Procedura postępowania w ramach EPU. Jak działa E SĄD?

Elektroniczne Postępowanie Upominawcze daje szerokie pole manewru powodom, którzy zamierzają podjąć się windykacji sądowej drogą internetową. Procedura opracowana przez e sąd nie jest skomplikowana, lecz konieczne jest poprawne przejście przez każdy jej etap. Jak to działa?

Należy zgłosić się do prawnika z naszego portalu E-SĄD INFO i przekazać mu dokumenty, na podstawie których będzie możliwe wypełnienie formularza. Odbywa się ono według instrukcji i choć nie wymaga przygotowania zawodowego, może przysporzyć problemów. Doświadczony prawnik wie, jak wypełnić formularz pozwu o zapłatę, żądając konkretnej kwoty. Pełnomocnik opisze odpowiednie dowody, istotne dla sprawy. Roszczenie nie może budzić żadnych wątpliwości, musi być uzasadnione. Dlatego warto postawić w tej kwestii na fachowców, z jakich składa się zespół AIF Kancelarii. Współpraca z nami sprawi, że procedura elektronicznej windykacji w ramach EPU przebiegnie bez komplikacji.

Nasza Kancelaria wniesie pozew do E-sądu, uzyska nakaz zapłaty oraz podejmie się windykacji, prowadzącej do spłaty długu przez dłużnika. Należy dodać, że E SĄD rozpatruje cywilne, pracownicze i gospodarcze sprawy bezsporne, które stały się wymagalne najpóźniej 3 lata przed złożeniem pozwu. Procedura pozwala sprawnie złożyć pozew, który po przekonaniu do e-Sądu trafi w formie nakazu zapłaty do dłużnika. Jeśli zbagatelizuje on konieczność uregulowania należności, sprawą zajmie się komornik. Gdy zalegający ze spłatą wniesie sprzeciw, sprawa trafi do sądu właściwego, stacjonarnego.

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jak działa e sąd. W razie jakichkolwiek pytań, prawnicy AIF Kancelarii pozostają do Twojej dyspozycji.