Procedura wnoszenia pozwów o zapłatę w nowoczesnej formie elektronicznej to sprawny sposób na uporanie się z dłużnikiem, który nie chce dobrowolnie spłacić należności. Stworzyliśmy portal E-SĄD INFO z myślą o wszystkich, toczących nierówną walkę z dłużnikami. Jeśli Ty również masz problem z wyegzekwowaniem spłaty zobowiązań, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Nie musisz od razu udawać się do sądu stacjonarnego. Sprawę można załatwić elektronicznie, korzystając z nowoczesnej platformy, jaką jest E-SĄD z siedzibą w Lublinie. Zainteresowany?

Nasi prawnicy z chęcią wyjaśnią Ci, jak działa e Sąd oraz zajmą się wszystkimi formalnościami. Dzięki temu osoba, która zalega Ci ze spłatą długu, otrzyma wezwanie o zapłatę poparte oficjalnym nakazem zapłaty. To pierwsza próba polubownego porozumienia się z dłużnikiem. W sytuacji gdy ten, mimo żądania zapłaty, nie zdecyduje się zapłacić należności w ciągu 14 dni od doręczenia wiadomości, postępowanie przejmie komornik. Jeśli jesteś ciekaw tego, jak działa e sąd w praktyce oraz jakie sprawy można rozwiązać za jego pośrednictwem, skontaktuj się z nami.

Procedura postępowania w ramach EPU. Jak działa E SĄD?

Elektroniczne Postępowanie Upominawcze daje szerokie pole manewru powodom, którzy zamierzają podjąć się windykacji sądowej drogą internetową. Procedura opracowana przez e sąd nie jest skomplikowana, lecz konieczne jest poprawne przejście przez każdy jej etap. Jak to działa?

Należy zgłosić się do prawnika z naszego portalu E-SĄD INFO i przekazać mu dokumenty, na podstawie których będzie możliwe wypełnienie formularza. Odbywa się ono według instrukcji i choć nie wymaga przygotowania zawodowego, może przysporzyć problemów. Doświadczony prawnik wie, jak wypełnić formularz pozwu o zapłatę, żądając konkretnej kwoty. Pełnomocnik opisze odpowiednie dowody, istotne dla sprawy. Roszczenie nie może budzić żadnych wątpliwości, musi być uzasadnione. Dlatego warto postawić w tej kwestii na fachowców, z jakich składa się zespół AIF Kancelarii. Współpraca z nami sprawi, że procedura elektronicznej windykacji w ramach EPU przebiegnie bez komplikacji.

Nasza Kancelaria wniesie pozew do E-sądu, uzyska nakaz zapłaty oraz podejmie się windykacji, prowadzącej do spłaty długu przez dłużnika. Należy dodać, że E SĄD rozpatruje cywilne, pracownicze i gospodarcze sprawy bezsporne, które stały się wymagalne najpóźniej 3 lata przed złożeniem pozwu. Procedura pozwala sprawnie złożyć pozew, który po przekonaniu do e-Sądu trafi w formie nakazu zapłaty do dłużnika. Jeśli zbagatelizuje on konieczność uregulowania należności, sprawą zajmie się komornik. Gdy zalegający ze spłatą wniesie sprzeciw, sprawa trafi do sądu właściwego, stacjonarnego.

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jak działa e sąd. W razie jakichkolwiek pytań, prawnicy AIF Kancelarii pozostają do Twojej dyspozycji.

E sąd to specyficzna instytucja. Tłumaczymy, jak działa i co mogą dzięki niej osiągnąć wierzyciele

Walka z nierzetelnymi dłużnikami to zawsze trudne zadanie. E sąd pojawił się w polskim porządku prawnym dokładnie 4 stycznia 2010 roku – na jakiej zasadzie funkcjonuje? EPU, czyli Elektroniczne Postępowanie Upominawcze, ma charakter sądowego wezwania do zapłaty, w postaci wydawanego przez VI Wydział Cywilny Sądu Rejonowego Lublin-Zachód nakazu. E sąd nie rozstrzyga, czy roszczenia są zasadne: to jak działa, wynika z założeń ustawodawcy. Chodzi o maksymalne przyspieszenie spraw „oczywistych”, w których udokumentowane fakty nie wymagają dodatkowego postępowania dowodowego. Platforma e sąd wydatnie odciąża wokandy w całym kraju, a wierzyciele mogą śledzić przebieg i status swojej sprawy zdalnie, przez internet. W ten sposób zespół naszych prawników doprowadził do wielu skutecznych działań windykacji.

Prawnicy AIF Kancelaria dokładnie poznali e sąd i wiedzą, w jaki sposób działają obowiązujące procedury

Cały schemat jest stosunkowo prosty. Zatem jak działa e sąd w praktyce? Instytucja rozpatruje bezsporne roszczenia w sprawach gospodarczych, cywilnych i pracowniczych, które zyskały status wymagalności maksymalnie 3 lata przed złożeniem wniosku. Potrzeba do tego konta na specjalnej platformie e sądu – rzecz jasna AIF Kancelaria posiada takowe. E sąd działa w taki sposób, że razem z pozwem należy dołączyć komplet dokumentów, prezentujących wszelkie okoliczności powstania zobowiązania. Po wydaniu nakazu zapłaty pozwany ma 2 tygodnie na wniesienie sprzeciwu Klauzula wykonalności wezwania z EPU ma formę e-dokumentu, stanowi nieodłączny element nakazu zapłaty, którego dotyczy. Wiemy na czym polega e-sąd – jak działa Kancelaria AIF w takich okolicznościach, to już nieco inne zagadnienie. Nasi prawnicy są do Twojej dyspozycji.