Sprawdź czy dochodzenie należności na drodze epu to zawsze tylko formalność

Sprawdź czy dochodzenie należności na drodze epu to zawsze tylko formalność

E-sąd i rozwiązywanie spraw na drodze elektronicznego postępowania upominawczego (EPU) cieszy się coraz większą popularnością wśród wierzycieli. Nie ma się czemu dziwić. W końcu kto z nas nie marzy o szybki załatwieniu spraw sądowych, gdzie uczestnictwo nie należy do najprzyjemniejszych? O zaletach EPU można wiele słyszeć ale należy mieć świadomość, że nie zawsze sąd może wydać nakaz zapłaty. Jakie dokładnie są to sytuacje dowiesz się z naszego artykułu! Czytaj dalej!

Poznaj najczęstsze powody do odrzucenia wniosku przez e-sąd

Bez wątpienia Twoje roszczenia o odzyskanie zaległych należności muszą być uzasadnione. Dlatego właśnie zaleca się posiadanie faktur, rachunków, emalii przypominających o zapłacie stanowiących materiał dowodowy w sprawie. Zdarzają się przypadki kiedy informacje podane w pozwie lub istnienie określonego długu budzi wątpliwości. Musisz mieć świadomość, że e-sąd na drodze epu rozwiązuje tylko i wyłącznie jasne sprawy. Drugim bardzo częstym powodem odmowy rozpatrzenia pozwu jest tzw. zaspokojenie roszczenia zależy od świadczenia wzajemnego. Poprzez to określenie rozumie się sytuacje kiedy pozwany miał uregulować zapłatę dopiero po otrzymaniu danej rzeczy, a do tej pory jej nie dostał.

Chcesz mieć pewność, że epu zostanie dobrze przeprowadzone? Skorzystaj z pomocy adwokata

Ważną kwestia, przy odrzuceniu wniosku jest również podanie prawidłowej informacji o miejscu pobytu osoby pozwanej. Ma to istotne znaczenie, ponieważ tylko wtedy nakaz zapłaty może zostać dostarczony. Jeżeli już przy składaniu pozwu pojawią się wspomniane nieścisłości sprawa musi trafić do tradycyjnego sądu, co wiąże się z przedłużeniem postępowania. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości i chcesz zyskać pewność, że złożony wniosek pozytywnie zostanie rozpatrzony na drodze epu to nasza AIF Kancelaria służy kompleksową pomocą prawną! Uzyskiwanie zaległych należności i proces windykacji nie stanowi dla nas tajemnic. Dzięki wieloletniej praktyce przeprowadzimy Cię przez całe postępowanie od początku do końca. Nie marnuj czasu i skonsultuj się z profesjonalistami!

Ta strona wykorzystuje cookies! Przeczytaj politykę prywatności i dowiedz się dlaczego to robimy. Akceptuję Polityka prywatności