Myślisz o rozwiązaniu sprawy w trybie EPU? Uzyskaj kompleksową pomoc w tym zakresie

Myślisz o rozwiązaniu sprawy w trybie EPU? Uzyskaj kompleksową pomoc w tym zakresie

Rozwój cyfryzacji, szybki styl życia większości osób przyczynił się do powstania e-sądu rozpatrującego całą sprawę w EPU, czyli elektronicznym postępowaniu upominawczym. Rozwiązanie to zostało wprowadzone w 2010 roku i nadal cieszy się rosnącą popularnością. E-sąd stanowi doskonałą alternatywę dla wierzycieli, którzy dochodzą swoich roszczeń i chcą ograniczyć do minimum wszelkie niezbędne formalności oraz przyśpieszyć proces odzyskiwania pieniędzy. Zasięgnij prawniczej wiedzy z zakresu postępowania sądowego w trybie EPU i zobacz kiedy e-sąd może odrzucić Twój pozew.

Dowiedz się jakie warunki musi spełniać Twoja sprawa, aby była rozstrzygnięta w trybie EPU

E-sąd rozpatruje wszystkie sprawy w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Wszystko przebiega za pomocą internetu. Jest to bardzo duża zaleta dla osób zamieszkujących inne rejony Polski, ponieważ siedziba e-sądu znajduje się w Lublinie. Warto wiedzieć, że Elektroniczne Postępowanie Upominawcze jest możliwe tylko w określonych przypadkach, które nie wymagają osobistego stawienia się stron. Postępowanie sądowe online dotyczy tylko i wyłącznie prostych spraw zarówno w kwestii dowodów jak i takich, gdzie sąd ma możliwość łatwego rozstrzygnięcia sprawy. Sprawa złożona do e-sądu musi spełniać trzy istotne warunki:

  1. roszczenie musi być uzasadnione

  2. dług musi być podparty np. umowami, bądź fakturami

  3. roszczenie nie może być starsze niż trzy lata

Pomoc profesjonalistów to Twoja szansa na elektroniczne postępowanie upominawcze

Oczywiście zdarzają się sytuacje, kiedy e-sąd nie podejmuje się rozstrzygnięcia sprawy w trybie EPU. Z reguły dzieję się tak w sytuacjach kiedy Twoja sytuacja nie spełni wyżej wymienionych warunków. Sprawa przekazywana jest do sądu według właściwości ogólnej, co w konsekwencji powoduje przedłużenie się całego postępowania. W takim przypadku nie masz możliwości złożyć odwołania, co do decyzji sądu. Nasi prawnicy z AIF Kancelaria posiadają wieloletnie doświadczenie w załatwianiu spraw na drodze EPU. Złożony e-pozew musi spełniać określone wymagania. Nawet jeden najmniejszy błąd może spowodować, że e-sąd odrzuci Twoją sprawę. Z nami zyskasz pewność, że sąd nie będzie miał zastrzeżeń do Twojego pozwu. Odzyskaj swoje pieniądze bez zbędnego stawiania się w sądzie.

Ta strona wykorzystuje cookies! Przeczytaj politykę prywatności i dowiedz się dlaczego to robimy. Akceptuję Polityka prywatności