Poznaj jakie warunki musisz spełnić, aby z sukcesem zakończyć postępowanie

Poznaj jakie warunki musisz spełnić, aby z sukcesem zakończyć postępowanie

Rozprawa w sądzie nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy. Tradycyjne postępowanie sądowe potrafi ciągnąć się miesiącami oraz jest bardzo kosztowne. Aby tego uniknąć wiele osób decyduje się na alternatywne rozwiązanie jakim jest sąd online. Rozpoznaje on sprawy wyłącznie w trybie EPU, czyli elektronicznym postępowaniu upominawczym. Oczywiście należy mieć na uwadze, że nie każda sprawa może być rozstrzygnięta przez internet. Niekiedy zdarzają się sytuacje, kiedy e-sąd odrzuca dany pozew. Przeczytaj niniejszy artykuł i oceń, czy masz szansę na postępowanie w trybie EPU.

Dowiedz się czy Twoja sprawa zostanie rozstrzygnięta przez sąd online

Sąd online rozpatruje sprawy cywilne, gospodarcze i pracownicze. Na drodze postępowania sądowego w trybie EPU nie można domagać się alimentów oraz rozstrzygać spraw z zakresu ubezpieczeń społecznych. Najczęściej z wykorzystaniem elektronicznego postępowania upominawczego dochodzi się spłaty zadłużeń w sprawach dotyczących m.in. zaległej spłaty czynszu za mieszkanie, gaz lub prąd. Bardzo często roszczenia dotyczą także spraw wynikających z sytuacji majątkowych między współwłaścicielami spółki. W skrócie można powiedzieć, że e-sąd rozstrzyga tylko takie sprawy, gdzie dług nie budzi żadnych wątpliwości. Musi być on potwierdzony umowami, rachunkami i fakturami. Dużą zaletą sądu online jest to, że zainteresowana osoba może samodzielnie złożyć e-pozew, jednak trzeba mieć na uwadze, że nawet najmniejszy błąd może skutkować odrzuceniem wniosku przez sąd.

Zobacz co jest brane pod uwagę przy wydawaniu nakazu do zapłaty

Zdarzają się sytuacje kiedy nakaz zapłaty nie może zostać wydany. Najczęściej dzieje się to w sytuacji kiedy nie ma jasnego wskazania dlaczego osoba składająca pozew domaga się zapłaty od osoby pozwanej. Kolejnym powodem jest fakt, że roszczenie jest bezzasadne. Oznacza to, że wymagana jest zapłata za nie wykonaną usługę lub nie dostarczony produkt. Również istotne jest miejsce przebywania osoby pozwanej. Jeżeli jest ono nieznane lub przybywa poza granicami kraju doręczenie nakazu jest niemożliwe. Sąd online dla naszych prawników z AIF Kancelarii nie stanowi żadnego problemu. Skutecznie potrafią poruszać się po systemie EPU. Jeśli chcesz, aby mieć pewność, że Twoja sprawa zostanie z sukcesem rozstrzygnięta przez e-sąd to nasza pomoc jest niezbędna!

Ta strona wykorzystuje cookies! Przeczytaj politykę prywatności i dowiedz się dlaczego to robimy. Akceptuję Polityka prywatności