Rozwój cyfryzacji, szybki styl życia większości osób przyczynił się do powstania e-sądu rozpatrującego całą sprawę w EPU, czyli elektronicznym postępowaniu upominawczym. Rozwiązanie to zostało wprowadzone w 2010 roku i nadal cieszy się rosnącą popularnością. E-sąd stanowi doskonałą alternatywę dla wierzycieli, którzy dochodzą swoich roszczeń i chcą ograniczyć do minimum wszelkie niezbędne formalności oraz przyśpieszyć proces odzyskiwania pieniędzy. Zasięgnij prawniczej wiedzy z zakresu postępowania sądowego w trybie EPU i zobacz kiedy e-sąd może odrzucić Twój pozew.
E-sąd rozpatruje wszystkie sprawy w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Wszystko przebiega za pomocą internetu. Jest to bardzo duża zaleta dla osób zamieszkujących inne rejony Polski, ponieważ siedziba e-sądu znajduje się w Lublinie. Warto wiedzieć, że Elektroniczne Postępowanie Upominawcze jest możliwe tylko w określonych przypadkach, które nie wymagają osobistego stawienia się stron. Postępowanie sądowe online dotyczy tylko i wyłącznie prostych spraw zarówno w kwestii dowodów jak i takich, gdzie sąd ma możliwość łatwego rozstrzygnięcia sprawy. Sprawa złożona do e-sądu musi spełniać trzy istotne warunki:
Oczywiście zdarzają się sytuacje, kiedy e-sąd nie podejmuje się rozstrzygnięcia sprawy w trybie EPU. Z reguły dzieję się tak w sytuacjach kiedy Twoja sytuacja nie spełni wyżej wymienionych warunków. Sprawa przekazywana jest do sądu według właściwości ogólnej, co w konsekwencji powoduje przedłużenie się całego postępowania. W takim przypadku nie masz możliwości złożyć odwołania, co do decyzji sądu. Nasi prawnicy z AIF Kancelaria posiadają wieloletnie doświadczenie w załatwianiu spraw na drodze EPU. Złożony e-pozew musi spełniać określone wymagania. Nawet jeden najmniejszy błąd może spowodować, że e-sąd odrzuci Twoją sprawę. Z nami zyskasz pewność, że sąd nie będzie miał zastrzeżeń do Twojego pozwu. Odzyskaj swoje pieniądze bez zbędnego stawiania się w sądzie.