Windykacja za pośrednictwem E-Sądu Twoim sposobem na dłużnika! Dowiedz się więcej na temat systemu EPU

Windykacja za pośrednictwem E-Sądu Twoim sposobem na dłużnika! Dowiedz się więcej na temat systemu EPU

Każda bezsporna wierzytelność, która powstała po 28.04.2013 r., może zostać poddana windykacji online. Brzmi zaskakująco? Zdziwienie lub nieufność są w pełni uzasadnione – tradycyjne postępowanie sądowe to dla wielu osób jedyna znana droga odzyskania należności od nieuchwytnego dłużnika. Kiedy polubowna windykacja okazywała się niemożliwa bądź bezskuteczna, jeszcze kilka lat temu rekomendowanym rozwiązaniem było bowiem skierowanie sprawy do sądu. Obecnie istnieje inny sposób, pozwalający odzyskać pieniądze szybciej i wygodniej.

Prezentujemy EPU – system, który odmienił życie wielu wierzycieli. Co warto wiedzieć?

EPU to skrót, pod którym kryje się Elektroniczne Postępowanie Upominawcze. Mowa o nowoczesnym systemie, umożliwiającym prowadzenie spraw windykacyjnych za pośrednictwem internetu. Procedura odbywa się wirtualnie i zwalnia strony od obowiązku stawiania się w sądzie. Aby ją przeprowadzić, należy dostarczyć dokumenty wskazujące na dług (np. fakturę lub umowę). Ważne, o ile nie najważniejsze jest to, by wierzytelność była bezsporna, a co za tym idzie, dłużnik nie może kwestionować długu. Gdy dodatkowo zostanie spełniony warunek powstania wierzytelności po 28 kwietnia 2013 r., postępowanie EPU jest możliwe do przeprowadzenia.

Elektroniczna windykacja odbywa się bez badania dowodów i uchodzi za tani oraz wygodny sposób odzyskiwania należności od nierzetelnych kontrahentów. Sprawy w EPU są rozpoznawane znacznie szybciej, niż w przypadku tradycyjnych postępowań sądowych. Kluczem jest bezzasadność roszczenia, a więc brak wątpliwości co do tego, że dług powstał oraz kto jest za niego odpowiedzialny. Dodatkowym plusem zdecydowania się na Elektroniczne Postępowanie Upominawcze jest niższa opłata sądowa (co więcej, nasza Kancelaria gwarantuje, że zostanie ona zwrócona przez dłużnika!). Wskutek skierowania sprawy do E-Sądu otrzymuje się nakaz zapłaty opatrzony klauzulą wykonalności. Stąd bardzo krótka droga do odzyskania całej należnej kwoty. Z pomocą specjalistów z AIF Kancelarii złożysz poprawnie sporządzony pozew elektroniczny i w krótkim czasie uzyskasz nakaz zapłaty. Gdy po upływie 14 dni dłużnik nie zwróci całego zaciągniętego zobowiązania, zajmiemy się skierowaniem sprawy do Komornika, który dopilnuje, aby kontrahent spłacił dług.

Zapewniamy pomoc prawną w sprawach windykacyjnych. Skierujemy Twoją sprawę do E-Sądu

Walka z nieuczciwym kontrahentem bywa trudna i wyczerpująca. Dobrze wiemy, jak dużym obciążeniem dla wierzycieli są wszelkie kwestie prawne, związane z odzyskiwaniem należności. EPU, czyli Elektroniczne Postępowanie Upominawcze stanowi najlepszy z dostępnych metod na szybkie uzyskanie nakazu zapłaty. Jeżeli nie masz pewności, czy Twoja sprawa kwalifikuje się do E-Sądu, skontaktuj się z nami. Prawnicy z AIF Kancelarii mają kilkanaście lat doświadczenia w prowadzeniu postępowań windykacyjnych. Udzielimy odpowiedzi na każde pytanie i pomożemy Ci odzyskać dług, w pełni wykorzystując możliwości systemu EPU. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Ta strona wykorzystuje cookies! Przeczytaj politykę prywatności i dowiedz się dlaczego to robimy. Akceptuję Polityka prywatności