Nie masz czasu na użeranie się z dłużnikami? Zobacz, dlaczego warto korzystać z pomocy prawników przy EPU

Nie masz czasu na użeranie się z dłużnikami? Zobacz, dlaczego warto korzystać z pomocy prawników przy EPU

Wszelkie opóźnienia w płatnościach mogą powodować niepotrzebne komplikacje. Jeżeli wierzyciel zbyt długo oczekuje na uregulowanie należności, nie poprawia swojej sytuacji. Instytucję e-sądu powołano właśnie po to, by szybko rozstrzygać proste sprawy i ponaglać dłużników do zapłaty. Elektroniczne Postępowanie Upominawcze samo w sobie nie jest skomplikowane, ale sam system zbudowany jest dość specyficznie.

Konto na platformie e-sądu może założyć każdy, jednak jego weryfikacja i aktywacja może trochę potrwać

Pozew drogą elektroniczną składa się na stronie, e-sad.gov.pl, poprzez konto użytkownika. Prawidłowe wypełnienie formularza nie wystarczy, gdyż wszelkie pisma składane w systemie EPU należy opatrzyć podpisem elektronicznym certyfikatem kwalifikowanym. Wydawaniem takich poświadczeń zajmuje się Kwalifikowane Centrum Certyfikacji. Poza tym przed logowaniem należy pozyskać link aktywacyjny. Ten czasami jest kwalifikowany przez serwery pocztowe jako spam, zdarzają się też literówki podczas podawania adresu e-mailowego. Oczekiwanie na odnośnik niepotrzebnie się przedłuża, czas płynie, zaś pilna sprawa leży odłogiem. A trzeba jeszcze zaczekać na zweryfikowanie przez e-sąd złożonych we wniosku rejestracyjnym danych, co zajmuje do 3 dni.

AIF Kancelaria złoży pozew i pozostałe dokumenty w Twoim imieniu, aby nadać EPU jak najszybszy tok

Nasz zespół naturalnie od dawna ma założone i aktywne wszelkie konta. Z platformy e-sądu korzystamy od samego początku, reprezentowaliśmy już wielu Klientów. Prawnicy pracujący w Kancelarii AIF mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie, dokładnie znamy wszelkie procedury obowiązujące podczas Elektronicznego Postępowania Upominawczego. Każdemu, komu zależy na czasie, rekomendujemy skorzystanie ze wsparcia doświadczonych specjalistów. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy – przyjrzymy się każdej sprawie i podpowiemy jakie dokumenty należy zgromadzić. Aby EPU przebiegało bez zakłóceń, należy bez najmniejszych wątpliwości wykazać zasadność swoich roszczeń wobec poszczególnych dłużników. Im szybciej uzyska się nakaz zapłaty, tym prędzej długo oczekiwane pieniądze pojawią się na koncie.

Ta strona wykorzystuje cookies! Przeczytaj politykę prywatności i dowiedz się dlaczego to robimy. Akceptuję Polityka prywatności