Nie musisz długo czekać na zwrot długu. Mamy rozwiązanie właśnie dla Ciebie

Nie musisz długo czekać na zwrot długu. Mamy rozwiązanie właśnie dla Ciebie

Szybkość działania to jeden z najważniejszych aspektów skutecznego dochodzenia roszczeń. Lata temu na drodze stawała nam jednak opieszałość naszego wymiaru sprawiedliwości. Elektroniczne Postępowanie Upominawcze pozwoliło w bardzo wielu przypadkach – tych nie budzących najmniejszych wątpliwości – rozwiązać ten problem. Dowiedz się, jakie długi możesz w ten sposób odzyskać i jak szybko.

Jakich roszczeń można w ten sposób dochodzić?

Sąd elektroniczny jest miejscem, w którym możemy składać wyłącznie pozwy dotyczące roszczeń pieniężnych w sprawach cywilnych, pracowniczych i gospodarczych. Szeroko korzystają więc z niego najrozmaitsze przedsiębiorstwa oferujące różnego typu usługi i świadczenia. W ten sposób możemy także dochodzić należności z tytułu niezapłaconego czynszu. Powtarzalne, nieskomplikowane stany faktyczne, jak np. zaległe opłaty za media to jedne z najczęstszych przedmiotów kierowanych tam spraw, ale nie jedyne – kluczowe jest to, żeby dług nie budził wątpliwości i był łatwy do udokumentowania np. przez fakturę czy rachunek. Nie ma natomiast możliwości składania pozwów związanych ze np. sprawami rodzinnymi.

Jak zatem widać, są to zawsze takie przypadki, w których zbyteczne byłoby przeprowadzenie postępowania dowodowego.

Brak konieczności załączania dowodów nie powoduje jednak, że sąd elektroniczny jest rodzajem maszynki do generowania nakazów zapłaty. Wprowadzono w ostatnich latach wymóg podawania daty wymagalności roszczenia, aby uniknąć dochodzenia przedawnionych. Wówczas, gdy jego zaspokojenie będzie zależne od świadczenia wzajemnego, inne okoliczności okażą się w ocenie sądu wątpliwe, albo będzie ono w oczywisty sposób bezzasadne, także wyrok nie zostanie wydany. Przeszkodą jest także nieznane miejsce pobytu pozwanego lub konieczność doręczenia nakazu poza granicami naszego kraju.

Masz długi do odzyskania? Zwróć się do nas – Kancelaria AIF dysponuje pracownikami o szerokim doświadczeniu w windykacji, którzy znajdą dla Ciebie najlepszą drogę. Również korzystanie z systemu EPU warto powierzyć nam.

Nasza skuteczność to wynik profesjonalizmu i doświadczenia

Choć e-sąd jest rozwiązaniem w swoich założeniach bardzo dobrym, sam system niemal nie zmienił swojej postaci od chwili uruchomienia. Nie jest szczególnie przyjaznym dla użytkownika i sprawia dużo kłopotów tym, którzy nie korzystają z niego często. Konieczne jest doświadczenie i rozległa wiedza. Przed naszymi pracownikami nie ma on jednak żadnych tajemnic. Sięgnięcie po wsparcie kancelarii AIF jest więc najlepszym sposobem na to, by oszczędzić sobie niepotrzebnego trudu i niskim kosztem, a także w najkrótszym możliwym czasie, uzyskać wydanie sądowego nakazu zapłaty. Długi nie mogą czekać – przystępując do działania szybko, radykalnie zwiększymy szansę na to, że ich odzyskanie okaże się możliwe. Zapraszamy do kontaktu!

Ta strona wykorzystuje cookies! Przeczytaj politykę prywatności i dowiedz się dlaczego to robimy. Akceptuję Polityka prywatności