Nie masz czasu na zmagania z dochodzeniem oczywistych długów? Sąd elektroniczny jest rozwiązaniem

Nie masz czasu na zmagania z dochodzeniem oczywistych długów? Sąd elektroniczny jest rozwiązaniem

Spośród wszystkich bolączek naszego sądownictwa, przewlekłość postępowań należy do najbardziej problematycznych. Jest to kłopot zwłaszcza wówczas, gdy rzecz dotyczy niespłaconych długów. Elektroniczne Postępowanie Upominawcze oszczędza nasz czas nie tylko dzięki temu, że w bardzo krótkim czasie pozwala uzyskać nakaz zapłaty, ale też nie niosąc ze sobą konieczności angażowania się tradycyjne postępowanie. Zanim jednak złożymy pozew, warto skonsultować się ze specjalistami.

Odzyskiwanie długów nie może czekać. Działaj od razu

Najważniejszą korzyścią płynącą ze skorzystania Elektronicznego Postępowania Upominawczego są oczywiście znaczne oszczędności czasu. Zamiast czekać, niekiedy nawet rok, na rezultat sprawy wniesionej przed tradycyjny są, nakaz zapłaty może trafić do naszego dłużnika nawet po miesiącu. Do tego dochodzi możliwość elektronicznej wymiany korespondencji pomiędzy powodem a sądem czy brak konieczności stawiania się na rozprawach w rozmaitych miejscach, co byłoby szczególnie dolegliwe przy większej ich liczbie.

Wyrok sądu jest dokumentem, który okazuje się charakteryzować znakomitą skutecznością w dyscyplinowaniu dłużnika – w tym momencie nie można sobie wszak pozwolić na bezczynność, bo jedynym jej skutkiem będzie jego uprawomocnienie się, co z kolei umożliwia komornikowi zapukanie do jego drzwi.

Nie znaczy to jednak, że stworzenie profilu w EPU powinno być naszym pierwszym krokiem w momencie, gdy zależy nam na czasie, a wygląda na to, że osoby bądź podmioty winne nam pieniądze nie spieszą się z ich zwracaniem. Podjęcie próby mediacji bądź innej metody rozwiązania sporu pozostaje naszym obowiązkiem, jeśli tylko jest to możliwe – w innym wypadku należy wyjaśnić okoliczności stające temu na przeszkodzie.

Sprawdzimy, czy sąd elektroniczny to rozwiązanie dla Ciebie

Sąd elektroniczny to w ogólnych założeniach znakomite rozwiązanie. Nasz entuzjazm może jednak szybko ustąpić miejsca bezsilności, gdy zderzymy się z tym systemem bezpośrednio. Nie tylko nie radzi sobie on z obciążeniem znacznym ruchem, ale też wymaga pewniej wiedzy i doświadczenia, której niekiedy okazuje się brakować nawet prawnikom. W efekcie przygotowywanie pozwu może trwać… dłużej, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnego. Najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest więc pozostawienie tego fachowcom, takim jak nasi – kancelaria AIF wielokrotnie dowiodła swojej skuteczności w zakresie odzyskiwania długów. Nasza praca nie ograniczy się jednak do wyręczenia Cię w składaniu pozwu.

Wieloletnie doświadczenie pozwala nam przeanalizować Twoje położenie i ustalić nie tylko to, czy w danym przypadku wydanie nakazu zapłaty będzie możliwe, ale też to, jakiego zachowania można się spodziewać po dłużniku. Radzimy sobie z każda sprawą – zarówno bezsporną, gdzie EPU jest doskonałym narzędziem, jak i dużo trudniejszymi. Zapraszamy do kontaktu.

Ta strona wykorzystuje cookies! Przeczytaj politykę prywatności i dowiedz się dlaczego to robimy. Akceptuję Polityka prywatności