Wszelkie opóźnienia w płatnościach mogą powodować niepotrzebne komplikacje. Jeżeli wierzyciel zbyt długo oczekuje na uregulowanie należności, nie poprawia swojej sytuacji. Instytucję e-sądu powołano właśnie po to, by szybko rozstrzygać proste sprawy i ponaglać dłużników do zapłaty. Elektroniczne Postępowanie Upominawcze samo w sobie nie jest skomplikowane, ale sam system zbudowany jest dość specyficznie.
Pozew drogą elektroniczną składa się na stronie, e-sad.gov.pl, poprzez konto użytkownika. Prawidłowe wypełnienie formularza nie wystarczy, gdyż wszelkie pisma składane w systemie EPU należy opatrzyć podpisem elektronicznym certyfikatem kwalifikowanym. Wydawaniem takich poświadczeń zajmuje się Kwalifikowane Centrum Certyfikacji. Poza tym przed logowaniem należy pozyskać link aktywacyjny. Ten czasami jest kwalifikowany przez serwery pocztowe jako spam, zdarzają się też literówki podczas podawania adresu e-mailowego. Oczekiwanie na odnośnik niepotrzebnie się przedłuża, czas płynie, zaś pilna sprawa leży odłogiem. A trzeba jeszcze zaczekać na zweryfikowanie przez e-sąd złożonych we wniosku rejestracyjnym danych, co zajmuje do 3 dni.
Nasz zespół naturalnie od dawna ma założone i aktywne wszelkie konta. Z platformy e-sądu korzystamy od samego początku, reprezentowaliśmy już wielu Klientów. Prawnicy pracujący w Kancelarii AIF mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie, dokładnie znamy wszelkie procedury obowiązujące podczas Elektronicznego Postępowania Upominawczego. Każdemu, komu zależy na czasie, rekomendujemy skorzystanie ze wsparcia doświadczonych specjalistów. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy – przyjrzymy się każdej sprawie i podpowiemy jakie dokumenty należy zgromadzić. Aby EPU przebiegało bez zakłóceń, należy bez najmniejszych wątpliwości wykazać zasadność swoich roszczeń wobec poszczególnych dłużników. Im szybciej uzyska się nakaz zapłaty, tym prędzej długo oczekiwane pieniądze pojawią się na koncie.