Praktycznie we wszystkich postępowaniach sądowych profesjonalna pomoc prawna jest niezbędna dla jak najkorzystniejszego zakończenia sprawy. Choć koszt pomocy adwokackiej nie należy do najniższych, to warto mieć na uwadze, że jej brak wiąże się z jeszcze większym wydatkiem. Dlaczego? Odpowiedzią jest brak specjalistycznej wiedzy. Prowadząc postępowanie sądowe, dokładna znajomość przepisów prawnych jest niezbędna! Pomoc prawna jest konieczna również wtedy, gdy chodzi o napisanie wniosku stanowiącego podstawę do wszczęcia postępowania sądowego. Ile kosztuje napisanie pozwu do sądu? Cena zależy od kilku najważniejszych czynników.
Odpowiadając na pytanie, ile kosztuje napisanie pozwu do sądu pod lupę weźmiemy najpierw kluczowy czynnik, jakim jest czas. Na samym wstępie adwokat musi zapoznać się z daną sprawą, a następnie przemyśleć strategię działania. Wiele osób wychodzi z błędnego założenia, że napisanie pozwu to jedna z najprostszych czynności sądowych. Otóż nie! Od tego, jak zostanie napisany i jakie informacje zostaną w nim zawarte, zależy m.in. zakończenie rozprawy sądowej. Musisz mieć na uwadze, że dla sądu składany wniosek odgrywa priorytetową rolę. Cena za napisanie pozwu uwzględnia także czas, jaki należy poświęcić na wystosowanie wymaganych odpowiedzi itp. Co więcej, kluczowe jest już na wstępnym etapie przeanalizowanie materiału dowodowego, który również musi zostać uwzględniony w pozwie.
Cena za napisanie pozwu zależna jest również od charakteru sprawy, a dokładniej mówiąc od stopnia jej zawiłości. W tego typu przypadkach przeanalizowanie wszystkich dokumentów i na ich podstawie uzasadnienie żądania wymaga od adwokata bardzo szczegółowej wiedzy. Znacząco wydłuża to czas, jaki trzeba poświęcić na napisanie pozwu, a to z kolei wiąże się z większą wyceną usług. Musimy także wspomnieć, że do pozwów o zapłatę składanych na drodze elektronicznego postępowania upominawczego nie załącza się dowodów – muszą one zostać bardzo dokładnie opisane we wniosku. Właśnie dlatego w niektórych sytuacjach napisanie pozwu do sądu może okazać się bardzo czasochłonnym i trudnym zajęciem. Chcąc wyjaśnić, ile kosztuje napisanie pozwu, nie można zapomnieć o fakcie, że windykacja należności uznawana jest za jedną z najbardziej skomplikowanych dziedzin prawnych.
Cena za napisanie pozwu idzie w parze z doświadczeniem adwokata. Im jest ono większe, tym wyższa może być wycena usługi. Znajomość tematu, a także posiadanie na koncie szeregu pozytywnie zakończonych spraw daje znacznie większą szansę na przynoszącą wiele korzyści decyzję sądu. Adwokat specjalizujący się w dziedzinie windykacji od wielu lat wie, jakie najlepiej sformułowania użyć, aby składany pozew jasno wskazywał, że zalegająca płatność jest bezsporna, nie uległa przedawnieniu, a co najważniejsze, jej istnienie w żadnym stopni nie wzbudza wątpliwości. Oczywiście to ile kosztuje napisanie pozwu do sądu, zależy również od wybranego sposobu płatności. W większości kancelarii obowiązują dwa najpopularniejsze rodzaje wynagrodzeń: godzinowe oraz ryczałtowe.
Nasza AIF Kancelaria dokłada wszelkich starań, aby cena za napisanie pozwu, jak najlepiej wpisywała się w możliwości budżetowe naszych Klientów. Przy sprawach windykacyjnych poniesienie wszelkich kosztów leży po stronie dłużnika. Spłaty, jakie musi on uregulować, stanowią rekompensatę za czas, jaki adwokaci musieli poświęcić na przygotowanie wszelkich formalności wymaganych w danym postępowaniu sądowym. Co więcej, w sytuacji, kiedy dłużnik podważy wniesiony pozew o zapłatę, ustalimy nowy kosztorys obejmujący reprezentowanie stanowiska przed sądem w zwykłym postępowaniu. Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji w kwestii, ile kosztuje napisanie pozwu do sądu serdecznie zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści wyjaśnią Ci w jasny i zrozumiały sposób wszystkie opłaty, jakie należy ponieść, chcąc rozpocząć windykacyjne postępowanie sądowe!
Dla wszystkich Klientów ustaliliśmy jak najkorzystniejszy cennik. Chcąc odzyskać swoje zaległe należności, nie musisz przepłacać. Za napisanie pozwu pobierana jest cena w wysokości 19,99 złotych.
W tego typu przypadkach ponosisz jedynie koszt za napisanie pozwu. Koszty adwokackie oraz windykacyjne pozostają niepokryte. Tak jak wspominaliśmy, opłatę za pracę pobieramy z zapłaty dłużnika, a nie Klienta.
Nie jest to nasz wyznacznik. Informacja o rodzaju umowy, a także ujętych w niej zapisach potrzebna jest nam do ustalenia, jakie konkretnie kwestie mamy poruszyć w tworzonym pozwie.